O stronie

Zarówno nazwa tego bloga jak i myśl przewodnia wywodzą się z języka łacińskiego. Laudator Libertatis to piewca wolności, ten który głosi wolność, wychwala ją. Wolność jest najwyższym prawem (libertas suprema lex est), które to prawo winno przyświecać każdemu państwu. Tak niestety od dawna nie jest.

laudatorlibertatis.com to część szeroko zakrojonych działań, który postaram się się realizować w przeciągu kilku najbliższych lat. Różne zagadnienia pogrupowane są w kategorie, które możesz przeglądać po lewej stronie. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące konserwatywnego liberalizmu (kategoria: doktryna), analizę innych prądów myśli społeczno-politycznej (idee) jak i omówienie tego co teraz jest nam dane obserwować w polityce (bieżączka). Przy okazji co miesiąc, aż do wyborów parlamentarnych będę podsumowywał dokonania rządu (PO Watch).

Od niedawna na kanale youtube znajdziesz filmy promujące bliskie mi idee. W najbliższym czasie (2010/11) postaram się również uruchomić stronę i osobny kanał dotyczące street law. Chodzi tutaj o dotarcie z prawem (w przystępnej formie) do przeciętnego człowieka. W Polsce edukacja w tym zakresie jest żadna, pewne działania podjął tragicznie zmarły RPO Janusz Kochanowski (codziennikprawny.pl), ale nikt nie wydaje się zainteresowany rozwojem tego projektu. Na miarę swoich możliwości postaram się to zmienić, ponieważ prawnik powinien być również propagatorem prawa, a nie tylko maszyną do jego stosowania.

Zapraszam do kontaktu jeśli masz jakieś pomysły, chcesz mnie wesprzeć merytorycznie lub technicznie- będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Reklamy
Komentarze
 1. mistr pisze:

  Gratulacje pomysłu! Sam niebawem otwieram podobnego bloga o tematyce wolnościowej 🙂 trzeba powoli uświadamiać ludzi, że idziemy w złym kierunku

  Powodzenia!

 2. witek pisze:

  Inicjatywa godna. Fajny layout i design strony. Chyba nie twój, ale fajnie bardzo jest zrobione że czym niżej strony tym mniej elementów w tle. To dobrze, bo z tymi liniami pod tekstem by się źle czytało długie teksty.

 3. Lucem fero pisze:

  @witek
  Korwina i Kisielewskiego sam dorobiłem, a reszta to szablon wordpressa.

 4. hir pisze:

  Super pomysl! Zasubskrybowalem juz RSS-y. Z ciekawoscia czekam na kolejne wpisy. Powodzenia!

 5. Jasiek pisze:

  Jak będziesz potrzebował pomocy w czymś to pisz. Chętnie pomogę.
  Masz może konto na FB? Fajnie gdyby strona miała integrację z tym serwisem.

  Pozdrowienia z Astro-Forum 🙂

  Jasiek

 6. Łukasz pisze:

  Cześć!

  Jeżeli chcesz, to mogę Ci pomóc w opanowaniu wordpressa, bo to co robisz naprawdę jest wartościowe i potrzebne! Bo ja już na tej platformie blogowej dość długo już siedzę i jeśli masz jakieś problemy to chętnie przyczynię sie do rozrośnięcia się „Laudator Libertatis” 😉

 7. Larry Lurex pisze:

  Mógłbyś wprowadzić widget „Ostatnie Komentarze” na pasku bocznym? Będzie się łatwiej odnaleźć w dyskusji. Poza tym gratuluje bloga.

 8. yarrsung pisze:

  Z radością stwierdzam, że kolejny libertarianin zagościł na WP.
  Będę odwiedzał 🙂 Pozdrawiam!

 9. Cedrik pisze:

  I ja także, jako i Yarr – będę odwiedzał.
  Z przyjemnością 🙂

 10. Seditio pisze:

  Witam. Razem z znanym youtuber’rem „ZajacNoob” i innymi ludźmi liberalis zakładamy niezależną redakcję o nazwie „Seditio”. Słowo to pochodzi z łaciny i znaczy bunt, protest. Będzie to redakcja w pełni liberalna, więc sądzimy, iż znajdziemy duże poparcie i wkład ze strony internautów. W redakcji może być każda osoba, która poświęci odrobinę czasu na przygotowanie merytorycznego artykułu bądź filmiku o tematyce wolnościowej.
  Lepiej robić indywidualny czy kolegialny ruch na jednym portalu?
  Wychodzimy z założenia, że „Dwie głowy to nie jedna”, a w sprawach kontrowersyjnych będziemy prowadzić głosowe, grupowe dyskusje.

  Jeśli jesteś przeciw dotychczasowemu porządkowi w Polsce i na świecie, to SERDECZNIE ZAPRASZAMY!.

  Kontakt:
  GG: 22955457
  E-mail: seditiopl@gmail.com

  Sprawy techniczne przekładają się mianowicie tak, zarezerwowaliśmy domenę seditio.pl i już niedługo zapłacimy za rejestrację, wykupujemy tani, nieograniczony i solidny serwer z zagranicy, za jedyne 11 zł co miesiąc.

  Przygotowujemy się od dawna, nawet straciliśmy wiarę w polskie społeczeństwo, lecz [p zapoznaniu się z tematyką i osobą Laudator’a Liberatatis i Waszymi komentarzami, wierzymy w przyszłość wolnościowej Polski.

  Proszę nie zrównywać ten komentarz ze spamem, a jeśli autorowi się on nie podoba, to proszę go usunąć. Oczywiście, że się nie pogniewamy 🙂

  Dziękuję.

 11. uri_brodsky pisze:

  A czy autor tej strony ma maila, bo nigdzie nie chwali się jak można się z nim skontaktować? Jak trzeba pomocy, to ja pomogę założyć;)

 12. Pepe,33,Dublin od 5 lat pisze:

  Gdy trafiłem na Wasze filmy umieszczone w Youtube, podczas projekcji pierwszego z nich, kładłem sie na podłodze, śmiejąc się na głos.Nie śmieszyła mnie treść Twoich wypowiedzi, tylko ucieszył mnie fakt, że znalazł sie ktoś, kto dobrze ubiera w słowa, istniejąca sytuację polityczno-ekonomiczna.A nie jest wesoło, przede wszystkim dlatego że nasze społeczeństwo nie jest : ŚWIADOME, a to jest klucz do wszystkiego!Jestem za granicą od 5 lat, i obserwuję wszystko z innej perspektywy, porównujac Naszą ojczyznę, z innymi krajami gdzie żyłem przez jakiś czas, i wiem, że jest u Nas źle, a będzie jeszcze gorzej.Dlaczego, Polska jest policyjnym państwem? Dlaczego obywatele są traktowani jak niewolnicy i okradani z każdej strony?Dlaczego nikt nie rozlicza polityków po zakończeniu ich kadencji, z ich obietnic? To są Nasze pieniądze, i serce mi pęka gdy widzę jak są marnotrawione, a ludzie którzy za to odpowiadają, jeszcze za to dobrze kasują z!!!Gdzie tu sens, gdzie logika? Jesteśmy pośmiewiskiem dla Europy, i czesto się zastanawiam czy mój dziadek idąc na pewną śmierć we wrześniu 39, zrobiłby to samo ponownie, wiedząc że SAMI, bedziemy się po jej zakonczeniu okradac, z usmiechem na ustach? Bo ja chyba nie…Pozdrawiam z Dublina, jestem z Wami .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s